Z KEXP do Kasáren. Do Prahy míří garážová senzace Acid Tongue

Acid Tongue Band
Acid Tongue Band

Multižánrová schizofrenie, vzývající slavnou Bowieho éru. Tak by se s nadsázkou dala označit garážová kapela původem ze Seattlu, která si v poslední době doslova podmaňuje celé západní pobřeží USA. Pověst skvělé koncertní kapely by nyní rádi potvrdili v Evropě. Acid Tongue zahrají v Kasárně Karlín společně s domácími jazz-rockovými Marcel Gidote’s Holy Crab už ve středu 28. června.

Hnacím elementem Acid Tongue je původem seattlské duo s bubeníkem Ianem Cunninghamem a zpěvákem/kytaristou Guyem Keltnerem, kteří se pro existenci kapely dokázali obklopit hudebníky napříč světovými metropolemi i kontinenty. Podařilo se tak vytvořit fenomenální koncept, který momentálně funguje jako jaké si žánrové přemostění napříč celým západním pobřežím USA. Od Seattlu až po kalifornskou surf-rockovou scénu. Acid Tongue nelze identifikovat pouze jako „garážovku“, ale spíš jako čistý žánrový chaos v tom nejlepším slova smyslu. Jejich doménou je pestrá paleta vlivů od klasiky 70.let, psychedelie, soulu, glam rocku, punku, indie a power popu, (ne)nápadně vzpomínající ducha Bowieho éry s DIY mentalitou. Toho si ostatně všimli i na věhlasném americkém rádiu KEXP, kde kapela vystupovala během populárních live sessions. Konečně Acid Tongue předchází pověst skvělé živé kapely a dokonce se u nás již objevila v rámci festivalu Žižkovská noc 2022.

Jako předkapela vystoupí domácí formace Marcel Gidote’s Holy Crab, kteří nedávno vydali svou druhou dlouhohrající desku s názvem Farm Alarm. „Jde o špinavé, bezprostřední a místy až velmi intimní volání po přehodnocení našeho vztahu k planetě“. „Kraby“ se tím stali jednou z mála kapel ve svém žánru, která se pustila do takto hluboce aktuálního generačního tématu.  Z alba vydali také povedený videoklip Greeze Breeze, aktivně koncertují a dokázali svůj psychedelický jazz-rock představit dokonce i v Paříži. Podstatnou zprávou je ale to, že Marcel Gidote’s Holy Crab nelení, naopak přidávají rychlostní stupeň a již pracují na novém materiálu k další chystané desce. Nové skladby by tak exkluzivně rádi představili pražskému publiku během středečního koncertu! 

Jeden z posledních kasárenských klubových koncertů před prázdninami si můžete užít za 299,- v předprodeji, nebo za 350,- na místě.

 

Událost: https://fb.me/e/QGOIyEI8

Předprodej: https://goout.net/cs/acid-tongue%2Bmarcel-gidotes-holy-crab/szpldxv/

Videa:

Acid Tongue „Consumerism“ live on KEXP https://youtu.be/trB1Eqs-y9o

Acid Tongue „All Out of Time“ music video https://youtu.be/UUz1c5gwUkY

Marcel Gidote’s Holy Crab „Greeze Breeze“ music video https://youtu.be/iV4V2QQZwB8

 

Comments

comments

Vyhledat