Letní festivaly 2023: Přehled těch nejlepších

Foto Maxime Bhm via unsplash.com
Foto Maxime Bhm via unsplash.com

Těšíte se na letní festivaly? Přinášíme přehled těch tuzemských (a jednoho slovenského), postupně doplňujeme o další letošní akce.

 

28. 5. – 3. 6. Khamoro 2023, Praha

https://www.khamoro.cz/

Přijďte na největší romský festival na světě, tentokrát s mottem Khamoro svítí pro každého. Koncerty, výstavy, divadlo, defilé účinkujících v ulicích, dance battle a mnoho dalšího.

 

8. 6.  – 11. 6.  Rock for People, Hradec Králové

https://rockforpeople.cz/cs/

Rock for People 2023 už zná všechny čtyři headlinery. První den završí králové metalu Slipknot, druhý večer ovládne Machine Gun Kelly, v sobotu vystoupí The 1975 a poslední den festivalu završí monstrózní show Muse. Tešit se fanoušci mohou i na Architects, Billy Talent, Hollywood Undead, Nothing But Thieves a spoustu dalších.

 

8. 6.  – 27. 6.  Letní scéna Prahy 10

https://praha10.cz/letniscena

Letní scéna letos spojí všechna desítková profesionální divadla pod širým vršovickým nebem. Víkendová odpoledne budou patřit pohádkám.

 

15. 6.  – 17. 6.  KAMEN!CE 2023, Česká Kamenice

https://www.festivalkamenice.cz/

 

 

17. 6.  –  18. 6.  Respect Festival 2023, Praha Rohanský ostrov

www.rachot.cz/respect-festival

 

21. 6.  – 25. 6.  Metronome Prague, Praha

https://www.metronome.cz/

 

22. – 24. 6. 2023 Festival Slunovrat / Opava – různá místa historického centra města

www.festivalslunovrat.cz

22. – 25.6. BASINFIREFEST / Spálené Poříčí

www.basin.cz

Line-up 2023: Airbourne, Butcher Babies, Catastrofy, Cerebral Extinction, Clawfinger, Dance With The Dead, Dark Gamballe, Dark Tranquillity, Driák, Decapitated, Dust Bolt, End, Evil Invaders, Fata Morgana, Faun, Fever 333, Frozen Poppyhead, Gaerea, Ghost, Godless Truth, Haken, Hämatom, Heidevolk, Jungle Rot, Knife, Laid To Waste, Mallephyr, Pain, Paradise Lost, Pestilence, Pro-Pain, Redzed, Riverside, S.D.I., Severals, SpiritWorld, Sunset Trail, Tankard, The Fialky, The Raven Age, Trahir, UnityTX, Urne, Vektor, Vended, Vomitory, VV

30. 6.  – 2. 7.  Mystic Sk8 Cup 2023, Štvanice, Praha

www.mysticskatepark.cz/

 

6. 7.  – 8.7 .  Pohoda, Trenčín, SK

https://www.pohodafestival.sk/

 

6.- 9. 7. Boskovice

 Slim Cessna’s Auto Club, Deliou, Usurper Slug

 

14. 7. – 16. 7.  Creepy Teepee 2023, Kutná Hora

https://creepyteepee.org/

 

19. 7.  – 22. 7.  Colours of Ostrava 2023, Ostrava

https://www.colours.cz/

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic – bývalém areálu hutí, dolů a železáren.

 

27. 7.  – 29. 7.  Fluff Fest, Rokycany

https://flufffest.net/

Fluff Fest je multižánrový festival s hc/punkovými kořeny, který propojuje hudbu a politický aktivismus. Podporujeme inkluzivitu, diverzitu, sociální spravedlnost a environmentální aktivismus. Snažíme se vytvořit bezpečný prostor pro zábavu i diskuzi a osobní a umělecké sebevyjádření. Festival je nezávislá, samofinancovaná akce bez podpory sponzorů či státních a jiných dotací. Line-up:  https://flufffest.net/line-up

 

28. – 29. 7. Pop Messe Brno

Young Fathers, Max Cooper, Hudson Mohawke, Clark, Snapped Ankles, Panda Bear & Sonic Boom…

4.- 5. 8. festival BESEDA / Tasov u Veselí nad Moravou

The Murder Capital, Berlin Manson…

 

9. 8.  – 12. 8. Brutal Assault 2023, Pevnost Josefov

https://brutalassault.cz/cs

Variabilní line-up festivalu přináší neomšelost a měl by fanouškům hudby otevírat obzory. Ač metal převládá, společným jmenovatelem pro všechny zastoupené žánry a umělce je těžké jádro nebo potemnělá aura, ať se jedná o headlinery nebo objevy z undergroundu. Line-up: https://brutalassault.cz/cs/line-up

 

24. 8.  – 26. 8.  Moody Moon Noize vol. 4, Chomutov

https://www.moodymoonnoize.cz/

 

25. – 26. 8.  MikuLOVE / Mikulov

www.miku-love.cz

MikuLOVE navazuje dramaturgií a podtitulem Festival nepopulární hudby na dvacetiletou tradici festivalu Eurotrialog, který do své smrti v roce 2019 pořádal v Mikulově hudebník, promotér, fotograf a dobrá duše alternativní hudby Romek Hanzlík. Festival dává prostor nekomerční – nemainstreamové hudbě, umělcům ´okrajových´ žánrů, není pouze o zvučných jménech, ale i o mladých talentech.

25. 8. – 26. 8.  XVIII. Prague Gothic Treffen, Praha, Fuchs2

https://praguegothictreffen.cz/

Již oznámenými vystupujícími jsou němečtí gothic rockeři Golden Apes, dark elektro duo NNHMN a kapely Rabia Sorda, Pink Turns Blue, Agent Side Grinder, Dead Lights, Ductape či Grundeis.

26. 8. A Day of Sound 2023  / GASK Kutná Hora

Již pátý ročník jedinečné hudební události. Program je tradičně situován jak do vnitřních prostor bývalé jezuitské koleje, tak do přilehlého prostranství zahrad s vodním pódiem, doplněným o působivý výhled na chrám sv. Barbory. Událost nabízí propojení myšlenek současných galerijních umělců s těmi, kteří se vyjadřují zvukem. Letošní ročník představí silná jména experimentální hudební scény z Norska a Německa. Chybět nebude ani slovenská multiinstrumentalistka Barbora Tomášková. Dramaturgem programu je hudební kritik a spisovatel Pavel Klusák. 

 

25. – 30. 9. Lunchmeat Festival / Praha

www.lunchmeatfestival.cz

Lunchmeat Festival je každoroční mezinárodní festival věnovaný elektronické hudbě a novým médiím.

 

Comments

comments

Vyhledat