Tipy na vánoční dárky (2023/5)

Foto Morgane Le Breton via unsplash.com
Foto Morgane Le Breton via unsplash.com

Jako každý rok, i letos přinášíme tipy na vánoční dárky – tradiční i neobvyklé…

 

Kreativní tip: poukaz na nákup Papelote.cz

Víte o někom, komu by udělal radost nákup v papírnictví papelote, ale sami si s výběrem nejste jistí? Dopřejte jim možnost volby s dárkovým poukazem! Nebo vybírejte přímo z dárkový sad, limitek a dalších nápaditých dárků. Hledejte na shop.papelote.cz/c/vanocni-darky/


Vršovický tip: dárky ze Vzletu

Vybírejte z e-shopu vršovické kulturní křižovatky Vzlet. Plnotučný kulturní balíček nebo zážitková jízda Vršovicemi! Darujte svým blízkým 2 VIP vstupenky na Zabijačku s občerstvením, pivem a panáky slivovice. Anebo si nadělte s přáteli 2 vstupenky na Příchozí a poznejte spolu terén Vršovic na vozíku. Vybírejte na e-shopu Vzletu.

 


Čtenářský tip: Kateřina Dubská: Třicátý kilometr

Kateřina Dubská je mistrná vypravěčka zdánlivě obyčejných příběhů obyčejných lidí. Akcentuje, že každý z nás si v sobě neseme nějaké tajemství, nebo bolest, která ovlivňuje naše chování. V osudech jednotlivých postav možná poznáte někoho blízkého, možná dokonce sebe. Mozaika dobře známých životních situací vás přiměje vás k zamyšlení, zda se i vy zachováte spravedlivě, ať už jsou okolnosti jakékoliv.

   


Polévkový tip: Velká polévková bichle

elká polévková bichle obsahuje na více než 400 stránkách 190 polévkových receptů v 9 základních kategoriích. Těšit se tak můžete například na polévky houbové, luštěninové, takzvané mišmaše s masem a bez masa, ale i studené varianty. Každý recept obsahuje barevnou fotografii a informace nejen o náročnosti a času přípravy, ale nově také o tom, zda je konkrétní polévka vhodná k zamrazení. Velká polévková bichle je k zakoupení za 699 Kč na www.vicnezkucharka.cz/polevkovabichle.


Hip hop tip: Dárky od Prago Union

Balíček obsahuje sadu 2 vinyl legendárního alba Smrt žije a stylové ponožky nebo tričko s ústředním motivem z této desky. Na kapelním e-shopu najdete i spoustu další inspirace na jiné dárky pro fanoušky Prago Union. Sadu 2 vinyl Smrt žije a ponožky seženete na www.pragounionshop.cz za 1659 Kč, sada 2 vinyl Smrt žije a tričko stojí 2090 Kč.


Kolotip: Elektrokola Bosch eBike Systems

Ježdění na elektrokolech všeobecně zmenšuje dopravní zácpy, hluk i množství výfukových plynů. Při výběru sáhněte po e-kole s chytrými komponenty od společnosti Bosch eBike Systems. S mokrem, pískem, drolivým i sypkým povrchem si pak hravě poradí brzdový asistent systém ABS! Více na bosch-ebike.com.


Chutný tip: Poukázka na gastronomický kurz

V UMu se můžete pod vedením profesionálů z řad Ambiente zlepšit v pečení, vaření, čepování nebo přípravě kávy.Ve vzdělávacím centru UM probíhá celoročně mnoho kurzů pod taktovkou profesionálů nejen z řad Ambiente. Pro zájemce je připraveno například pečení křupavého chleba, cukrařina a zákusky, pivo od A do Z se Školou čepování, kurzy o masu i uzeninách, příprava kávy, kvašení a fermentace a také společné vaření pro děti i rodiče. Do dalšího roku vstupuje UM s novými kurzy. Přeneste se do Brazílie na kurzu Hostina z Brasileira nebo vyzkoušejte kurz s domácími kávovary.


Metropolitní tip: Petr Sojka: Praha v proměnách času

Přijměte pozvání na procházku Prahou devatenáctého a dvacátého století. Potkáte tu pár lidí, kteří město spoluutvářeli, a nasajete atmosféru dávno zaniklých míst a zákoutí. Petr Sojka, moderátor a redaktor pořadu Z metropole, vám představí příběhy pražských postav a postaviček, jež nenápadně tvořily drobnou historii města. 


Podívejte se i na naše další tipy:

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat