Jak se starat o pánské prádlo? Vyžaduje stejnou řádnou péči
Nejenom dámské, ale i pánské prádlo je vyráběno z jemných materiálů, které vyžadují péči. A to ať už se jedná o spodní prádlo, pyžama nebo župany. Pojďme se společně podívat na to, jak se o takové kousky starat, aby vydržely co nejdéle krásné.
Od boxerek po trenýrky
Kvůli těsnému kontaktu s pokožkou je potřeba spodní prádlo každý den měnit a na rozdíl od ostatních kousků oblečení prát častěji. A právě při praní si musíme dávat pozor na správnou péči, kterou prádlu dáváme, jinak bychom ho mohli nenávratně zničit. Při praní pánského spodního prádla bychom měli používat jemné prací prostředky. U některých kousků dokonce ani není doporučeno používání aviváže.
Pánské boxerky, slipy, trenýrky, jockstrapy i tanga se vyrábějí z různých materiálů a každý z nich vyžaduje individuální péči. Doporučujeme se vždy řídit pokyny od výrobců na štítcích prádla. Společně se spodním prádlem můžete prát i ponožky. A protože mají pánské ponožky tendence se v pračce ztrácet, doporučujeme je prát v pracím pytlíku.
Jak na erotické kousky?
Do pánských šatníků se pomalu dostává i erotické síťované nebo krajkové spodní prádlo. To si díky materiálům, ze kterých je vyrobeno, zasluhuje šetrnější péči než klasické spodní prádlo. Kousky z tylu nebo krajky doporučujeme prát pouze ručně ve vodní lázni. Jak na ní? Do vlažné vody přimíchejte jemný prací prostředek, ponořte do ní prádlo a nechte ho zhruba čtvrt hodiny odpočívat. Poté látku prádla pouze jemně třete prsty, mačkejte a dobře propírejte vodou. Určitě se vyhněte tření látky o látku a ždímání kroucením. Pokud budete chtít z prádla dostat přebytečnou vodu, mačkejte ho do kuličky.
U pyžam pozor na potisky
Pánská pyžama i noční košile se většinou vyrábějí z materiálů, které žádnou speciální péči nevyžadují, dejte si pouze pozor na kousky s potisky. Ty je potřeba otočit naruby, aby se obrázek, text nebo logo při praní nezničily a žehlete je po rubové straně na nízkou teplotu.
Župany vyžadují více péče
U županů záleží na tom, z jakých materiálů jsou vyrobeny. Většinou ale platí, že je potřeba prát je na jemný program. Předtím než župan vložíte do pračky, vytáhněte z něj pásek, který by se mohl v procesu praní do županu zauzlovat. Pásek můžete do pračky vhodit volně, pokud ale vlastníte prací sáček, doporučujeme do něj pásek vložit. Společně s županem můžete prát i kousky podobných barev a látek, jako jsou prostěradla, pyžama nebo ručníky. Vyhněte se ale bělícím prostředkům, místo nich při praní použijte ty šetrné k pokožce.
Jak je to se sušením?
Při sušení spodního prádla z umělých materiálů se určitě vyhněte sušičce, vysoké teploty by mohly vlákna látky nenávratně poškodit. Takové teploty snese pouze spodní prádlo z bavlny.
Pokud budete chtít usušit župan v sušičce, nezapomeňte si nastavit nízkou teplotu a řiďte se pokyny ze štítků. Další možností je nechat župan uschnout zavěšený na vzduchu. U hodně savých a těžkých kousků ale nemusí být sušení zavěšením na vzduchu tou nejlepší volbou. Například froté župany schnou po úplném nasycení mnohem déle a ve výsledku nemusí být tak nadýchané. V takovém případě můžete zvážit kombinovanou metodu: župan sušte 20 minut v sušičce a zbytek času na vzduchu.