Tipy na týden 1. – 7. května: nový cirkus v Chomutově a oživlý podcast ve Vzletu

Inscenaci Cirkus TeTy: Narušení uvidíte na festivalu Cirkus Base, info v textu / Foto Vojtěch Brtnický
Inscenaci Cirkus TeTy: Narušení uvidíte na festivalu Cirkus Base, info v textu / Foto Vojtěch Brtnický

 Náš výběr akcí na celý týden

KinaHudba, divadlo, tanecVýtvarno a design. → Literatura, gastro a další akce


 

Filmy, projekce, festivaly:

Basic Instinct / různá kina

Do kin se pouze na omezenou dobu vrací kultovní Základní instinkt režiséra Paula Verhoevena. Uveden bude po 30 letech od premiéry v nové digitálně restaurované 4K verzi necenzurovaného režisérského sestřihu. 

6. 5. Pán prstenů: maraton prodloužené trilogie / Aero Kinosál

Máte výdrž jako Frodo a dáte na jeden zátah celou epickou ságu Pán prstenů v prodloužených verzích? Ať už jste člověk, elf, trpaslík či hobit, přijďte prokázat svou oddanost jedné z nejikoničtějších filmových sérií do kina na celodenní maraton!

Doručovací služba čarodějky Kiki / 3. 5. 18:15 Světozor / 6. 5. 15:10 Bio Oko

 

4. 5. 20:30 Kráska dne (Luis Buñuel) / Ponrepo

5. 5. 16:00 Sny o toulavých kočkách / Dlabačov

Filmové putování po vnitřním a vnějším světě Petra Síse, světově proslulého autora a ilustrátora dětských knih.

  Kompletní programy vybraných kin:  Bio Oko, Světozor, Aero / Pilotů / Dlabačov / Edison Filmhub / PonrepoKino BALT / Francouzský Institut  

 

 

 

 

1. 5. Divoký kosatec / Poutní areál s kostelem Panny Marie Vítězné DIVADLO

Divadelní spolek JEDL uvede již druhou inscenaci z JEDL dílny, která dává příležitost nastupující mladé generaci, aby si vyzkoušela realizaci vlastního projektu za supervize zkušených tvůrců spolku JEDL. Site specific inscenace Divoký kosatec vytvořená na míru prostorům poutního areálu s kostelem Panny Marie Vítězné na Bílé Hoře vzniká společně se souborem Diverzario, který propojuje ročníky napříč DAMU a zaměřuje se na autorskou tvorbu. 

 

2. 5. Mistr a Markétka / Divadlo v Dlouhé DIVADLO

2. 5  ANTICHRIST SIEGE MACHINE (us), SPIRIT POSSESSION (us), MANY BLESSINGS (us) Black / Death Metal / Noise  / KLUB 007 STRAHOV  

2. 5. HYPNODRONE ENSEMBLE / Underdogs‘  

2. 5. The Music Digest: Festival Special Colours of Ostrava / Palác Akropolis

 

3. 5. Ziggy Alberts (AU)  / Rock Café, Praha   

3.5. Ben Wendel Group (USA) / Jazz Dock  

3. 5. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL / Futurum  

3. 5. 21:30 PINK FLOYD’S THE DARK SIDE OF THE MOON / Hvězdárna a planetárium Brno ♬  

 

4. 5. Gareth Davis (UK) / DOX+  

 

4. 5. 20:30 Vina Vína / Divadlo v Celetné

 

4. 5.  19:30 – 23:00 HYB4 Hudba: Josefina Dusk + Urban Fungus + Redunfancy / Kampus Hybernská

4. 5 PREHISTORIC WAR CULT (de), DUNGEON KEEPER (de), KONČINY (cz) Black Metal / KLUB 007 STRAHOV  

4. 5. ULTRAPHAUNA (us) / Punctum  

5. 5  CAM COLE (uk) Blues Rock / Dark Folk / KLUB 007 STRAHOV  

5. a 6. 5. TRANSCENDING OBSCURITY Fest / Futurum

Akce, jíž název propůjčuje známý undergroundový label z Indie, je výjimečná tím, že se na ní během dvou dnů představí šestnáct primárně death a blackmetalových kapel celkem z dvanácti  zemí Evropy.

 

5. – 6. 5. United Islands of Prague / Praha ♬  

Na pražských ostrovech letos organizátoři festivalu připravují nabídku české, slovenské, polské, maďarské, švédské, francouzské, německé a dánské hudby. Kromě toho bude páteční program patřit Dnu Evropy, který je každoroční připomínkou míru a spolupráce na území evropského kontinentu. 

 

5. – 13. 5. Cirkus BASE / Chomutov NOVÝ CIRKUS

Centrum pro nový cirkus pořádá v Chomutově kulturně-vzdělávací projekt Cirkus BASE. Jeho návštěvníci si na vlastní kůži budou moci vyzkoušet disciplíny nového cirkusu jako žonglování, akrobacii, provazochodectví, parkour nebo se na ně zajdou podívat naživo na žánrová představení. 

 

6. 5. Antigama (PL) • Redemptor (PL) • Shodan (PL) / Underdogs‘ ♬  

7. 5.  ROSEGARDEN FUNERAL PARTY (US), SHADOWHOUSE (US), TERMINAL A (US) / Underdogs‘  

 

 

 

25. 4. – 21. 5.  Jan Hendrych: Sochy a mosty, Kobka 17, Hořejší nábřeží, 150 00, Praha 5

 

16.4 – 10.9.  Věra Jičínská / Galerie moderního umění v Hradci Králové

Královéhradecká výstava Věry Jičínské je vůbec první retrospektivní prezentací děl této umělkyně, jež návštěvníky postupně seznámí s vývojem její tvorby, pro kterou jsou typické ženské akty, exotické a taneční motivy či symbolika světla a stínu. Stranou nezůstane ani autorčina žurnalistická činnost, deníkové záznamy a korespondence, několik ukázek tvorby jejích generačních souputnic a v neposlední řadě i malířčina vlastní sbírka africké plastiky. 

 

27. 4. –  27. 5.  Aleš Brázdil – Mailer Daemon / Hala 40 v Holešovické tržnici

The Chemistry Gallery uvádí samostatnou výstavu malíře Aleše Brázdila (*1983), absolventa ateliéru klasických malířských technik Zdeňka Berana na pražské AVU z roku 2009, představí jeho nejnovější práce za poslední dva roky. 

 

26. 4. – 24. 9.  EARTH / Atrium na Žižkově

Ve středu 26. dubna otevírá galerie Atrium na Žižkově další ze série edukačních výstav zaměřených na aktuální společenská témata. Smyslem výstavy nazvané EARTH je upozornit na skutečnost, že naše společnost nevnímá význam a hodnotu přírodních zdrojů, ale pouze jejich průmyslově zpracovanou podobu. Instalace kombinuje přírodní materiály, produkty vytvořené z přírodních zdrojů a díla současných umělkyň a umělců.

 

Další výstavy, které stále trvají, najdete na protisedi.cz/aktualni-vystavy


 

3. 5.  16:30 Kafe s farářem / Atrium na Žižkově

Každou první středu v měsíci můžete přijít do Atria na setkání s duchovním a rozhovor o věcech duchovních i neduchovních. Tuto středu se na vás těší Vít Uher, farář Římskokatolické farnosti sv. Prokopa na Žižkově. Najděte porozumění v těžkých životních situacích nebo přijďte si jen tak popovídat a odpočinout šálku dobré kávy. Vít se vám bude věnovat od 16:30 do 17:30. Diskrétnost je samozřejmostí. VSTUPNÉ ZDARMA, 60 MIN 

3. a 4. 5. 5:59 na scéně / Vzlet Střešovice

V novém projektu 5:59 na scéně ožívají na pódiu skutečné příběhy vyprávěné novináři, dokumentaristy nebo akademiky za doprovodu videa a hudby. Autoři podcastu 5:59, Lenka Kabrhelová a Martin Hůla, spojili své síly s divadelní režisérkou Petrou Tejnorovu a přináší unikátní formát scénického zážitku s novým pohledem na novinařinu a na to, co se kolem nás děje. 

 

4. 5. PASTRAMI Pop-up / Holešovická Tržnice GASTRO

Vyhlášený newyorský street food Pastrami zavoní v Holešovické tržnici.Pastrami je sendvič z hovězího masa, nejčastěji pak z hovězího hrudí, a jeho příprava je časově velmi náročný proces. Maso je několik dní marinováno v solném roztoku a tajné směsi koření. Následně je pak uzeno, vařeno a v posledním kroku krájeno na tenké plátky.

 

 

Kdykoli: Čerstvá hudba v Radiu 1: Tipy a komentáře (28. dubna 2023)

Kdykoli: Sleepclubbing na Radiu 1 

 

Pro ty, co si chtějí radši v klidu doma číst, tradičně nechybí tipy na knihy: své vnitřní dítě jistě potešíte počinem nakladatelství Egmont, které vydává to nejlepší od Disney, svého vnitřního akademika zase uspokojíte novinkami z produkce Academia

 

 

Chybí tu vaše akce? A neměla by? Napište nám! Foto Touann Gatouillat, Denise Jans, Nick Night, Jojo Yuen, Rod Flores, Alexandre Debiève  / unsplash.

 

Comments

comments

Vyhledat