Vánoční edice ozdob Moser

foto Moser
foto Moser

Značka Moser představuje vánoční nabídku svých nejúspěšnějších kolekcí. Ikonické sety Paula, Splendid, Maharani a Lady Hamilton, které tradiční česká značka začala vyrábět na přelomu 19. a 20. století, byly pro závěr letošního roku rozšířeny o limitovanou edici vánočních ozdob. Autorem návrhu je nový umělecký ředitel značky Moser a sklářský výtvarník Petr Larva.  

„Mým cílem bylo něžně upozornit na tyto soupravy, dodat jim hravý doplněk, a přitom posunout tvar k výrazu ruční práce, řemeslného originálu, který nelze zaměnit. Všechny kalichy zmíněných setů jsou zdobné, proto stačilo otočit jejich směr a namísto přísné nožky vetknout hravou skleněnou smyčku, která je pokaždé malinko jiná. Za úkol má odkazovat k ruce mistra skláře, která oproti přísnosti proporcí a dekoru je hravá,“ komentuje vznik série vánočních ozdob Petr Larva a dodává: „Je to zase ten nám dobře známý klasický kalíšek, jen se dá zavěsit.“

Mgr.A. Petr Larva, Ph.D. (1972) – umělecký ředitel značky Moser

Po absolvování střední sklářské školy v Kamenickém Šenově navázal studiem na VŠUP v Praze, kde postupně získal tituly Mgr.A. a Ph.D. Zúčastnil se studijních pobytů a stáží v USA, Itálii a na Islandu. Během své kariéry spolupracoval s mnoha sklářskými značkami a galeriemi (Mya Bohemia, Miracle Crystal, AveClara, Shengling Gallery v Shanghai, Jilek 1905), zúčastnil se světových veletrhů, vystavoval svá díla po celém světě a jeho realizace se promítají i do architektonické tvorby. Díla Petra Larvy jsou zastoupena v mnoha soukromých i veřejných sbírkách či presidentských kancelářích po celém světě.

www.moser.cz 

 www.moser-glass.com

foto Moser

 

Comments

comments

Vyhledat