Tipy na týden 3. – 9. července: ozvěny Varů, legendární Boskovice a severský stand-up

V expozici Středozemí v Botanické zahradě v Troji najdete rozkvetlé levandulové pole / foto www.botanicka.cz
V expozici Středozemí v Botanické zahradě v Troji najdete rozkvetlé levandulové pole / foto www.botanicka.cz

 Náš výběr akcí na celý týden

KinaHudba, divadlo, tanecVýtvarno a design. → Literatura, gastro a další akce


 

Filmy, projekce, festivaly:

Začíná sezóna letních kin. Tady jsou naše tipy na ty nejlepší: 

 

10. – 16. 7. Šary Vary – výběr těch nejlepších filmů z karlovarského festivalu

Oficiální ozvěny 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jsou tady! Od 10. do 16. července uvedou pražská kina AeroSvětozorPřítomnost a Scalní letňák v Brně festivalové poklady, divácké hity i oceněné novinky.

 

Léto s Bradem Pittem / Bio Oko

V Biu Oko poslední roky zasvěcujeme letní měsíce vždy nějakému významnému tvůrci či tvůrkyni. Po Harrisonu Fordovi jsme se letos zaměřili na dalšího charismatického herce. 

 

Kompletní programy vybraných kin:  Bio Oko, Světozor, Aero / Pilotů / Dlabačov / Edison Filmhub / PonrepoKino BALT / Francouzský Institut  

 

 

5. 7.   Monster Magnet / US / Futurum Music Bar, Praha

 

6. 7. CATHARSIS (us) / KLUB 007 STRAHOV

7. 7. CURSES (DE) /live / Bike Jesus

Luca Venezia je původně newyorský hudebník, producent, skladatel a DJ už nějakou dobu nasávající stále ještě inspirativní vibe současného Berlína. od novým pseudonymem Curses naprosto organicky mísí nostalgickou náladu osmdesátých a devadesátých let, novoromantismus, EBM, new wave, punkovou živelnost, temný pop, italo-disco i futuristické hudební vize. 

 

6. 7.  – 8. 7   Pohoda, Trenčín, SK

Ve dnech od 6. do 8. července se můžeme těšit třeba na kytarové kapely Wet Leg, Viagra Boys či loni zrušené shame. Umělci jako slowthaiCentral CeeShygirl či mladý a nadějný Hazey budou zastupovat škatulku rapové hudby a v něžnějším duchu to bude například Caroline Polachek. V podobném duchu si v programu můžete udělat čas i na legendární Suzanne Vega či první pákistánskou držitelku Grammy – Arooj Aftab.

 

6.- 9. 7. Boskovice

Boskovický festival pro židovskou čtvrť zveřejňuje další jména účinkujících. Nechybí mezi nimi ani legendární kapela Dunaj nebo improvizační divadelní soubor VOSTO5. Na festivalu vystoupí také česko-německé jazzové seskupení Culture Clash – Folklore Jazz.

 

 

9.7. Kiefer Sutherland / US / Lucerna Music Bar

Kdykoli: www.dramox.cz – divadlo online

Užijte si divadlo z pohodlí domova, třeba ve společnosti přátel při letní grilovačce. Na Dramoxu najdete stovky inscenací, které jste během roku nestihli vidět nebo které už mají po derniéře.

Komedie Šťovík, pečené brambory – foto Dejvické divadlo

 

 

 

28. 6. – 17. 9. DRAGOLJUB RAŠA TODOSIJEVIĆ: WAS IST KUNST? / GHMP, Dům U Kamenného zvonu

 

do 10. 9. 2023 / leden 2024 Akční umění ze sbírek GMU – Tomáš Svoboda: Silent Disco – Stopy z bronzu a kamene: Josef Václav Škoda / GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ – Hradec Králové

Královéhradecká galerie zahájila letní sezónu třemi výstavami: Akční umění ze sbírek GMU, site-specific instalace Silent Disco Tomáše Svobody a monografická výstava Stopy z bronzu a kamene: Josef Václav Škoda.

 

26. 6.  – 26. 9. VENDULA CHALÁNKOVÁ: ILUSTRACE NEJEN S “OBYŠEM / Zámek Moravská Třebová

Na prázdninovou sezónu je pro výstavní prostory zámku připravená výstava výtvarnice, konceptuální umělkyně a autorky komiksových stripů Venduly Chalánkové. Na výstavě budou k vidění práce, které jsou určeny zejména pro děti. Jsou inspirovány literární tvorbou J. Těsnohlídka a J. Skácela a představen příběh významného genetika J. G. Mendela. Spolu s ilustracemi si budete moci prohlédnout také autorčinu knižní tvorbu.

 

11. 6. –  19. 11. 2023 HR Giger: Metamorphoses / Alšova jihočeská galerie

Alšova jihočeská galerie představí tvorbu světově proslulého švýcarského umělce HR Gigera. Výstava nazvaná Metamorphoses bude dosud největší výstavou realizovanou ve střední Evropě.

 

14. 6. – 3. 9.  Miloš Budík – Jsem fotograf / Brno

Výstavní projekt Miloš Budík – Jsem fotograf, který vznikl ve spolupráci Muzea města Brna a Galerie Valchařská, před stavuje hned tři výstavy významného českého fotografa Miloše Budíka, shrnující jeho celoživotní tvorbu. 

 

 

13. 6. – 8. 9. Kateřina Sýsová: Kukbuk / galerie Teleport 

Kuře na paprice, jablka v županu, utopenci. Jídla, která najdete v tradičních kuchařkách nebo českých hospodách jsou námětem souboru Kukbuk Kateřiny Sýsové. Expresivně vystavěné scény formou vizuálního vtipu pátrají po zvycích a konvencích spojených s českým stolováním.

 

Další výstavy, které stále trvají, najdete na protisedi.cz/aktualni-vystavy


 

 

4. 7. Recepce punku a existencialismu / Avoid Floating Gallery

Co mají společného punk a existencialismus: Jello Biafra a Albert Camus, Jean-Paul Sartre a československý punk 1979 až 1989? Například to věčné, individualisticky vyhrocené vymezování se vůči světu a společnosti nebo boj za osobní autonomii, svobodný život. Diskutujícími budou spisovatel Petr Pazdera Payne a publicista a kritik Radim Kopáč. Večer moderuje Josef Straka, básník, psycholog, dramaturg nejen literárních večerů. Hudební doprovod: punková kapela SCALP.

5. a 6. 7. Den otevřených dveří – Kramářova vila

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2023. Druhým rokem se veřejnosti o víkendech otevře také zahrada Strakovy akademie.

10. 7. 19.30 Are Kalvø: Hiking to Hell /  (A)void Floating Gallery

Přední norský komik a satirik Are Kalvø, který se už přes dvacet let věnuje žánru stand-up comedy, vystoupí se svým stand-upem Hiking to Hell, v kterém si utahuje z norského stereotypu jedinečnosti pobytu v přírodě i povahy Skandinávců

 

1. 6. – 31. 10.  Královny medu zblízka – výstava / Botanické zahrada, Troja

Panelová výstava představuje návštěvníkům včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, přiblíží pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto druhu hmyzu. Autorem snímků je fotograf a vědecký pracovník Viktor Sýkora. Výstavu doplňuje řada interaktivních prvků v rámci expozice Zahrada mEDU.

 

 

Kdykoli: Čerstvá hudba v Radiu 1: Tipy a komentáře (23. června 2023)

 

Kdykoli: Sleepclubbing na Radiu 1 

 

 

Odjíždíte na prázdniny? Nastavte si některou z netradičních automatických odpovědí v nepřítomnosti, které pro vás připravili čeští spisovatelé a ilustrátoři!

 

Chybí tu vaše akce? A neměla by? Napište nám! Foto Touann Gatouillat, Denise Jans, Nick Night, Jojo Yuen, Rod Flores, Alexandre Debiève  / unsplash.

 

Comments

comments

Vyhledat